Úvod k užívání chlorelly

Než se pustíme do podrobného rozpisu dávkování, řekneme si několik informací, které byste měli vědět. Chlorellu je dobré používat před jídlem, a to přibližně 30 minut. Tablety vždy rozkousejte pro lepší distribuci do těla. Pokud užíváte vitamín C zvlášť, vždy ho berte alespoň s hodinovým rozestupem od chlorelly, protože by narušil vazby, kterými na sebe chlorella váže těžké kovy. Rozestupy dodržujte i při užívání chemických léků. Amalgámové výplně zubů nejsou problém při užívání chlorelly. Diabetici by měli dávky rovnoměrně rozložit do celého dne (na více než 3 dávky denně).

Dávkování chlorelly

Nikdy nezačínejte brát rovnou plnou dávku chlorelly, ale "najíždějte" na ni postupně. Při výběru dávkování záleží, zda chcete užívat chlorellu dlouhodobě jako potravinový doplněk pro celkové zlepšení stavu a prevenci nebo projít detoxem. Doporučujeme nejprve projít detoxikační kúrou a poté najet na dlouhodobý režim.

Detoxikační dávkování

Jak již jsme řekli, maximální dávky dosáhnete postupným přidáváním tablet. Jedna námi uvažovaná tableta má hmotnost 0.25g. Ideální je začínat s jednou tabletkou a každý den jednu další přidávat. Třetí den tak budete brát jednu před snídaní, jednu před obědem a jednu před večeří. Poté postupně u každé dávky přidávejte jednu tabletu(2-1-1, 2-2-1, 2-2-2 atd.). Konečná dávka by měla být pro muže 20 tablet denně (5g), u žen 16 tablet (4g) a u dětí 12 tablet (3g). Vůbec maximální doporučená dávka je 60 tablet denně (15g). Pokud byste začali rovnou na vyšším množství tablet denně, mohlo by u vás dojít k nepříjemné reakci (především v oblasti trávení), protože by se v těle začaly velmi rychle uvolňovat toxiny. Detoxikační dávku můžete užívat, dokud se nebudete cítit dostatečně pročištěni - doporučujeme dobu okolo 2 měsíců. Poté můžete přejít na dlouhodobé dávkování nebo si dát na několik měsíců pauzu a poté proceduru opakovat.

Dlouhodobé dávkování

Dlouhodobě se chlorella užívá především k preventivním účelům a pozvolnému pročištění organismu. Jako dlouhodobou dávku doporučujeme brát 2 tabletky 1-3x denně (podle vlastního uvážení). Po každých třech týdnech jeden týden vynechejte. Tento způsob užívání se osvědčil.